Занзібар – це архіпелаг в індійському океані в східного берега Африки, автономія у складі Танзанії. Найбільші острови архіпелагу Пемба і Унгуджа. Острів Унгуджа також називають Занзибаром через те, що на цьому острові розташований найбільший місто архіпелагу – Занзібар. Клімат тут теплий і вологий.
Перші згадки про острови з’явилися в X столітті, коли тут з’явилися перси з Шираза. Вони ж і принесли на Занзібар іслам. Місцеві жителі до цих пір називають себе «Ширазі», хоча перські поселенці були досить швидко асимільовані ..
В даний час мусульмани становлять до 88% населення, решта – послідовники африканських язичницьких культів і християни.
У Середньовіччі на островах процвітала работоргівля. Невільників відловлювали в африканських джунглях і продавали торговцям з Оману. У XVI столітті Занзібар стає частиною колоніальних володінь Португалії. А в середині XVII століття Омана араби витіснили європейських колонізаторів із західної частини Індійського океану.
До 1853 року найбільший могутній з Омана султанів, Саїд ібн Султан, встановив контроль над значними ділянками африканського узбережжя і переніс свою столицю з Маската на Занзібар.
У 1861 році Занзібарський султанат відокремився від Омана, а в 1890 році він став британським протекторатом.
У початку 1964 року британський уряд передало Занзібар арабському султанові, і вже через тиждень Занзібар був проголошений незалежною державою. Після відходу британців на острові почалося повстання: чорне населення не захотіло більше бути під владою арабів і скинуло її. Революція супроводжувалася вбивствами арабів, індійців і європейців.
Зараз острова Занзібар є напівавтономією в складі Танзанії з адміністративним центром у місті Занзібар. З 2005 року Занзібар має власний прапор, парламент, а також існує свій президент.
Жителі спілкуються англійською і суахілі.
Дістатися на Занзібар можна чартерними рейсами з пересадкою в Дубаї. Летіти 6 + 5 годин. Приліт в Гавань Світу. На острів добиратися або на місцевому літаку ($ 25 в одну сторону) або на паромі (катері).
Для поїздки на острів і в цілому в Танзанію потрібні візи (вартість $ 50). Віза відкривається по прильоту в аеропорту. Для цього необхідно буде заповнити візову анкету та імміграційну карту.
Занзібар – це справжній рай для туристів. Острови мають у своєму розпорядженні безліччю білосніжних пляжів, національними парками і унікальною природою.
Кожен з пляжів Занзібару має свої особливості, які залежать від багатьох факторів – розташування, наявність припливів і відливів, хвилі і коралові рифи. Якщо Ви відвідаєте південний схід архіпелагу Ви обов’язково знайдете свій райський куточок. Найвідомішими пляжами є Нунгві (Nungwi), Кендва (Kendwa), Ківенгва (Kiwengwa), Кізімказі (Kizimkazi), Паже (Paje) і Пвані Мчангані (Pwani Mchangani).
Нунгві – це крайня точка на півночі острова з білосніжними пляжами, кораловими рифами, кристально чистою водою, банановими гаями і кокосовими пальмами.
Пляж Кендва не поступається за своєю красою Нунгві, тут великий вибір готелів, але присутні невеликі припливи і відливи.
На противагу північно-східному веселому і гучного пляжу Ківенгваюжний пляж Кізімказі вважається спокійним і відокремленим містечком. Він входить в список кращих пляжів острова і користується особливою популярністю у туристів. У цій частині острова Вам надасться можливість поспостерігати за дельфінами, а більш сміливим навіть поплавати з ними.
Основною визначною пам’яткою пляжу Паже є звіринець з павичами, фламінго і верблюдами, а пляж Пвані Мчангані – це воістину райське містечко з розкішними готелями, традиційним африканським стилем і блакитною водою.
Відпочиваючи на Занзібарі обов’язково варто відвідати пропоновані екскурсії. Ви можете відвідати національні парки Серенгеті, Нгоронгоро і Лейк-Маньяра. Відправиться на екскурсію в Кам’яне поселення, яке є найстарішою і вельми привабливою частиною поселення Занзібар, відвідати місцеві села або побувати на тюремному острові. Цікавими будуть також човнова екскурсія, яка дає можливість побачити дельфінів, піщані дюни, острови і коралові рифи музею заповідника Минай.
Національний парк Лейк -Маньяра відомий своїми фламінго, що мешкають на озері, а в одному з куточків парку є ставок, населений гіпопотамами.
У Кам’яному поселенні розташовані 2500 будинків виконаних з коралового каменю, вапняку і глини, 2 християнські церкви, 4 індуїсткою храму і 2 дланевідние баобаба. Цікавим буде відвідування Давнього невільничому ринку. При поїздці по місцевих селах Бабубу Кідічі і Кізімбані, розташованих на півночі Кам’яного поселення, туристи зможуть спробувати на смак деякі спеції і фруктові плоди, що ростуть на острові. При поїздці в природний ліс Хозані можна буде побачити червону толстотелу мавпу, яка водиться тільки на Занзібарі. Цей вид дуже доброзичливий і дуже чарівний.
Такий прекрасний, різноманітний і дивний світ Занзібару, який Ви можете побачити самі відвідавши острів.
Телефонуйте +38 (067) 506-25-15, наші фахівці проконсультують і підберуть Вам тур враховуючи всі Ваші побажання.
Якщо ви думаєте, що пригода небезпечна, спробуйте рутину – вона смертельна – Пауло Коельо