Туреччина – загальна інформація

Зручне географічне розташування робить країну особливо популярною. Це своєрідний міст між Європою і Азією. Держава межує на заході з Грецією і Болгарією, на півдні з Іраком і Сирією, а на сході з Грузією, Вірменією, Азербайджаном і Іраном. Це одна з небагатьох країн, яка омивається відразу чотирма морями: Чорним, Середземним, Егейським і Мармуровим.

Щаслива власниця чудової природи і екологічного різноманітності, яка поєднує в собі унікальне змішання флори і фауни Африки, Азії та Європи. Тут родючі землі з великою кількістю пишною рослинності і на яких росте безліч фруктів. Прибулі сюди туристи можуть нескінченно милуватися смарагдовими пагорбами Мармаріса, величними скелях Кемера, сосновими лісами Анталії, нескінченними рівнинами Белека, піщаними пляжами Сіде і блакитними водами Аланії.

  Не говори мені, наскільки ти утворений – просто скажи, скільки ти подорожував – Мухаммед  

Столиця – Анкара
Розташування – в основному в Південно-Східній Азії і частково в Південно-Східній Європі
Населення – 79,5 млн
Валюта – Турецька ліра (TRY)
Офіційна мова – турецька

Госрелігія – Світська держава
Форма правління – Парламентсько-президентська республіка
Часовий пояс – UTC 3
Телефонний код +90

Загальна інформація про країну

Історія появи Туреччини сягає своїм корінням в 1071 рік, коли турки-сельджуки під командуванням Алп-Арслана завдали поразки візантійцям в битві при Манцикерте. А кілька століть пізніше в 1307 році одне з дрібних князівств розпався Конійського султанату, округ (бейлик) Османа, стало ядром майбутнього Османської держави. Вперше про королівстві турки згадав іспанський король Альфонсо Х в 1284 році. Територія нинішньої держави просто величезна і становить 814578 кв.км. Незважаючи на те, що ландшафт переважно гірський, він дуже різноманітний. Тут є не тільки гори, з найвищою точкою – Великий Арарат (5165 м), а й пустелі з оазисами, звивисті ріки, родючі землі і скелясте, що простягнулося на 8400 км узбережжя. Ліси переважають в північно-східній Анатолії, уздовж узбереж Чорного і Середземного морів, а також на сході Аланьї. У Туреччині перебуває близько 430 озер. Найбільше Ван розташоване на сході Анатолії.

В даний час Туреччина є однією з найпопулярніших туристичних країн. На узбережжях країни розташована мережа першокласних готелів, ресторанів, нічних клубів і магазинів. У країні дуже добре розвинена інфраструктура. Сприятливе інвестиційне атмосфера і стрімко розвивається туристичний бізнес постійно привертає в країну іноземні капітали, що дозволяє активно розвивати готельний бізнес. Щорічно в Туреччині зводиться велика кількість нових готелів. Крім туристичної індустрії в Туреччині добре розвинене виробництво бавовни, тютюну, скла, кераміки, шкіри, чавуну, сталі, а також продукції хімічної промисловості. Щорічно в країні відбуваються різноманітні виставки і міжнародні фестивалі. У всьому світі популярна турецька музика, починаючи від поп-музики і закінчуючи джазом і класикою.

Географічне положення

Основна частина території держави розташовано в Південно-Східній Азії і частково на південному сході Європи. На північному заході (з боку Європи) Туреччина межує з Болгарією і Грецією. На північному сході – з Грузією і Вірменією, на сході з Іраном, а на півдні з Іраком і Сирією. Велика частина північного кордону країни проходить уздовж узбережжя Чорного моря, на півдні і заході її омивають Середземне та Егейське моря.

Турция

Клімат

Ландшафт країни переважно гірський і тому клімат на більшій території Туреччини гірський з рисами континентального. Залежно від регіону погодні умови дуже різняться Літо зазвичай буває жарким і посушливим, а зими холодні і сніжні. На узбережжі Егейського іСредіземноморского узбережжя клімат субтропічний середземноморський, що робить літо жарким, а зиму вологому і теплому. На узбережжі Чорного моря опадів випадає більше, але літо тут таке ж тепле. У курортних районахЕгейского і Середземного морів 300 днів в році сяє сонце, а купальний сезон триває з квітня і до середини листопада.

Віза

Для в’їзду українських громадян віза не потрібна. На кордоні в закордонний паспорт ставиться печатка, що дає право на перебування в країні протягом двох місяців і дозволяє в’їзд в країну протягом цього періоду.

Медичне обслуговування

Все медичне обслуговування в Туреччині платне. Якщо буде потрібно лікар, можна звернутися на рецепшен готелю або скористатися страховим медичним полісом.

Безпека

Важливі документи, готівкові гроші і коштовності краще зберігати в сейфі готелю (він є практично в кожному номері). У разі якщо сейф відсутній, його можна взяти в оренду за невелику плату на рецепшен готелю. Жінкам краще уникати одягати зухвалий одяг.

Гроші

Грошовою одиницею Туреччини є турецька ліра (TRY) .. Обмінний курс схильний до значних коливань (приблизний курс 1 USD = 3,69 TRY), і тому краще обмінювати всі гроші відразу. Валюту можна поміняти в пунктах обміну валюти і на пошті. Але також всюди приймають до оплати долари і євро. Дорожні чеки приймають в Туреччині тільки в столиці, Стамбулі і великих курортних зонах.

турецкие деньги

Чайові

Чайові давати не обов’язково, але при бажанні віддячити, наприклад офіціанта, можна залишити 10% від вартості замовлення. Носіям дають не більше одного долара, водіям таксі не прийнято платити понад ціну.

Транспорт

Найпопулярніший засіб пересування це автобус. Можна воспользоватьсятаксі, але слід пам’ятати, що з 24.00 до 6.00 діє подвійний тариф. У денний час працюють долмуши – маршрутні таксі з фіксованою вартістю проїзду. У невеликих містах руху закінчується приблизно в 20.00. Перебуваючи на зупинці досить підняти руку, щоб автобус чи долмуш зупинився.

транспорт в турции

Релігія

В країні законодавчо релігія відділена від держави. Більшість населення мусульмани-суніти. У Туреччині діють близько 78 тис. Мечетей. Крім мусульманських, існує більше 300 релігійних громад. Не можна фотографувати жінок у чорних накидках і якщо захочете сфотографувати чоловіка обов’язково запитайте його дозволу.

голубая мечеть
мечеть в турции

Турецька кухня

Турецька кухня славиться на весь світ як одна з кращих.

В основному страви готуються з баранини і яловичини. Традиційні турецькі страви “донер” та “кебаб”. Дуже популярна “долма”, яка готується з помідорів, баклажанів, перцю і виноградного листя.

Найпопулярнішим алкогольним напоєм вважається анісова горілка ( “раки”). При розведенні з водою вона набуває білого кольору, за що її прозвали “лева молоко”.

турецкая кухня

А хто не знає турецьких солодощів! У турецькій кухні їм відводиться особливе місце. Це Кадаіф або катаіф – турецьке тістечко, яке готується за особливим рецептом. Пахлава – це медове ласощі було вперше приготовлено в 1453 році для султана Мехмета ель-Фатіха, завойовника Константинополя. Пішманіе – солодкість, яка має свою дивовижну історію. І Рахат-лукум, який був улюбленим ласощами Сулеймана Пишного, султана Османської імперії.

Водопровідна вода в Туреччині безпечна для пиття, але вона дуже хлорована, тому краще користуватися питною водою в пляшках.

турецкие сладости

Митні правила

До Туреччини вільно можна ввести будь-яку валюту, суму більше 5000 доларів США необхідно вказувати в митній декларації. При виїзді в митну декларацію повинні бути внесені придбані з Тране золоті вироби, килими, технічні прилади. Заборонено ввезення наркотиків, нарковмісних ліків, зброї ..

турция

Пошта і телефон

Турецька пошта – чорні символи “РТТ” на жовтому тлі. Головний почтамп відкритий цілодобово. У Туреччині всі види телефонного зв’язку платні. Для дзвінків можна скористатися як телефоном готелю, так і телефонними автоматами, які розташовані біля поштових відділень. Телефонні пластикові картки продаються на пошті.

почта турции

Курорти Туреччини

Анталья, Аланья, Кемер, Сіде, Белек, Мармарис, Фетхіє, Бодрум, Дідім, Кушадаси, Чемше, Паландокен, Улудаг

Людину роблять щасливим три речі: любов, цікава робота і можливість подорожувати – Іван Бунін