Чорногорія – держава в південно-східній Європі, на Адріатичному узбережжі Балканського півострова. Межує з Хорватією (на заході), Боснією і Герцеговиною (на північному заході), Сербією (на північному сході), Косово (на сході) і Албанією (на південному сході). До червня 2006 року була частиною конфедеративного Державного Союзу Сербії і Чорногорії, займаючи 13,5% його території. Незалежність Чорногорії проголошена 3 червня 2006.
У Чорногорії проживає 620 тис. Осіб.
Офіційна мова – чорногорський – 85,7%. Використовується також албанський – 5,3% і в туристичних центрах вживається російська мова.
Етнічний склад населення: чорногорці – 45,0%, серби – 28,7%, боснійці – 8,5%, албанці – 4,9%, хорвати – 1,0%, росіяни – 1,00%, цигани – 1, 0%, інші – 10,0%.
Домінуюча релігія – православ’я. Релігійний склад населення: православні – 72,1%, мусульмани – 19,1%, католики – 3,4%, атеіісти – 1,2, інші – 4,1%
Валюта: євро.
Континентальна берегова лінія Чорногорії має протяжність близько 300 км. До складу держави входить 14 морських островів, сукупна довжина берегової лінії яких становить 15,6 км. На північному заході країни знаходиться велична Бока-Которської Затока, яка врізається в сушу на 29,6км. Це єдиний в Середземномор’ї і найпівденніший в світі фьорд.
Територію країни можна умовно розділити на три частини: узбережжя Адріатичного моря, відносно рівнинна центральна частина країни, на якій розташовані два її найбільші міста: Подгоріца і Нікшич, і гірські системи сходу країни.
Через такого розмаїття ландшафту клімат на території Чорногорії теж мінливий: від м’якого середземноморського на Адріатичному узбережжі до помірно континентального в гірських районах. В середньому в році 240 сонячних днів. Купальний сезон триває з травня по листопад (180 днів).
На чорногорському узбережжі можна зустріти все веди пляжів, починаючи від неосяжних піщаних до невеликих кам’янистих бухт. Загальна протяжність пляжів – 73 км. Найбільший пляж: “Велика пляжу» в Ульцине – 13км. Пляжі можна поділити на три типи: піщані пляжі (Будванськая і Ульцінская Рів’єри), галькові пляжі (Герцег-ського Рів’єра, Бар, Сутоморе) і штучні пляжі (бетонна платформа): Тіват , Герцег-новини Ігало.
Користування парасольками та лежаками у готельного басейнів зазвичай безкоштовне, на пляжі – за додаткову плату (від 1,5 до 8 €). Температура морської води протягом шести місяців змінюється від + 20 до + 26 °. Прозорість морської води місцями перевищує 35 м.
Чорногорія – країна не тільки пляжів, але і романтичних середньовічних міст, фортець, палаців і живописних руїн.
Перлиною краю є місто Котор. Побудовані венеціанцями палаццо і потужні стіни, церкви, деякі з яких датуються X ст., Варто відвідати Морський музей Чорногорії, костел св. Трифона, церква св. Луки (1195), св. Марії на Ріці. Особливий атракціон – відвідування бастіону св. Іоанна (Сан Джованні), який розташований на висоті 260 метрів. Щоб дістатися до нього доведеться подолати кілька тисяч ступенів по напівзруйнованій стіні. Підйом нелегкий, слід ретельно розраховувати свої сили, а в спеку запастися водою. Зі стін Бастонь відкривається вид на Котрськую бухту – однієї з найкрасивіших в світі. Щорічно в серпні тут проходить фестиваль “Бокельськая ніч” – своєрідний морський карнавал. Нічне життя в старовинних стінах не затихає до самого ранку.
Велика кількість барів і ресторанів в Старому місті доповнюється відмінною підбіркою морських ресторанів, які можна знайти, прогулявшись по березі в бік поселення Доброта.
Гори займають більшу частину території Чорногорії. Кілька національних парків надзвичайно красиві і взимку і влітку. Взимку небагатолюдні добре обладнані траси Колашине, або Жабляка (25 км) подарують справжню насолоду любителям зимових видів спорту. Але навіть якщо влітку ви відірветься на пару днів від жарких пляжів, щоб насолодитися первозданною чистотою Чорного озера на Жабляке, або незбагненними гірськими пейзажами Колашине – ви про це не пошкодуєте. Чи не дадуть нудьгувати рафтинг по річці Тара, яка пробиває гори на кілометрову глибину. Тільки в горах можна спробувати істинним чорногорську кухню, яка чимось нагадує гуцульську: ягня “з-під Сача”, мамалигу з сиром і шкварками.
Активним місцем нічного життя є Будва з численними дискотеками, барами і опен-ейром. У Которі пристрасті не вщухають майже до самого ранку. Бари, розташовані в старому місті пропонують музику на різні смаки: від джазу і року до етно-музики.
Взимку центром розваг є Подгоріца і гірськолижні курорти, хоча Будва і Котор також не здають своїх позицій на зимові свята. У Чорногорії дуже розвинена місцева естрада, крім того, запрошуються популярні виконавці з усіх Балкан. У літній період майже щовечора в прибережних ресторанах живе виконання в стилі поп і турбо-фолк.
Чорногорія пропонує безліч варіантів поселення. Готелі вищої категорії є в Будві, Которе, Петроваце. У середньовічних містах є позакатегорійні бутик-готелі з високим рівнем комфорту і вишуканим інтер’єром. Надається також великий вибір 4 * готелів з басейнами.
Велика частина – це 3 * готелі та хостели, які пропонують високий рівень сервісу і комфорту. Місцеве населення пропонує зняти апартаменти і вілли. На кожному кроці можна помітити написи “Soba”, “Sobe”, “Apartmani” означають, що квартири або будинку пропонуються в оренду. Навіть в високий сезон житло можна знайти без проблем.
Чорногорія – країна з дуже низьким рівнем злочинності і високою доброзичливістю. Відвідавши цю країну Вам обов’язково захочеться ще і ще раз сюди приїхати. Вибір за вами…
Телефонуйте +38 (067) 506-25-15, наші фахівці проконсультують і підберуть Вам тур враховуючи всі Ваші побажання.
Туристи не знають, де вони побували, а мандрівники не знають де вони ще побувають – Поль Теро