Хорватія

Хорватія – це самостійна держава, розташоване в центрі Європи, зі столицею в місті Загреб.
З давніх часів на більшій частині території сучасної Хорватії розвивалося кілька потужних політичних, економічних, і древніх центрів цивілізації (давньогрецька, римська, візантійська, франкская, угорська, Османська, венеціанська). Поділ обумовлено розколом християнства Хорватії на стороні західній частині, а також формування її східного краю кордону.

25 червня в країні відзначається Національний день, день коли парламент Хорватії в 1991 році проголосив незалежність держави. Інші офіційні і національні свята: День незалежності (8 жовтня), День перемоги і День подяки Батьківщині (5 серпня), День Антифашизм (22 червня), День Праці (1 травня) і Новий рік.
Неробочими днями вважаються релігійні свята за григоріанським календарем: Хрещення, Великдень, Корпус-Крісті, День Успіння, День всіх святих, день Різдва і Святого Стефана. Різдво за юліанським календарем – неробочий день для громадян православної віри, Рамадан і Ід аль-Адха – для громадян ісламської віри і Рош ха-Шана і Йом Кіпур – для громадян єврейської віри.

Хорватія володіє унікальним природним багатством: до її складу входить понад тисячі островів. Держава володіє третьою за-протяжності, найдовшою береговою лінією на Середземному морі. Форма підкови, яку має Хорватія, здебільшого сформувалася в кінці XVII-го століття – її територія становить 56594 кв. км і простягається вона від Вуковара (на північному сході) через Загреб (на заході) до Дубровника (на півдні).

Це 19-а за величиною країна в Європейському союзі, між Латвією і Словаччиною.

Рельєф і клімат країни надзвичайно різноманітний. Крім того, що Хорватія займає третє місце в Європі з водних ресурсів, вона має особливо збережену природу з сотнями ендемічних видів рослин і тварин, і майже 10% його території охороняється в межах 11 природних парків, 8 національних парків і двох заповідників.

Хорватія є парламентською демократією, зі своєю унікальною архітектурою Республіки. А парламент Хорватії є одним з найстаріших парламентів в Європі.

З 4,3 мільйона жителів Хорватії проживають представники 21 країни Європейського союзу, від Ірландії до Литви. Близько 60% населення проживає в міських районах, які становлять менше 15% земної поверхні, одна з яких зосереджена в столиці Загребі. За національністю хорвати складають більше 90% населення. Найбільш поширеною релігією є римсько-католицька (86%), православна 4,4%, в основному серби, які є найбільшим національною меншиною, іслам 1,5% і 0,3% протестантів. Хорвати як корінні народи, проживають в сусідніх країнах, зокрема в Боснії і Герцеговині. Хорватські діаспори в світі, від Австралії до Північної Америки і Західної Європи, охоплюють більше двох з половиною мільйонів чоловік.

Хорватія має свою національна авіакомпанію – Croatia Airlines, засновану в 1989 році, яка є членом Star Alliance з 2004 року.

Основним ВВП країни (близько 70%) є послуги, в той час як частка сільського господарства становить менше 5%. В іншому хорватська економіка, за своєю структурою, аналогічна країнам Європейського Союзу. Основні види економічної діяльності в країні визначаються природними ресурсами, а також технології та промисловості (суднобудування, будівництво, нафтохімічної, харчової промисловості).

Найбільш важливим є індустрія туризму, з 10 мільйонів іноземних туристів в рік, їх частка у ВВП становить 15%. Як і в багатьох європейських країнах в період кризи високий рівень безробіття є найбільшою проблемою економіки Хорватії.

Хорватія має розвинену інфраструктуру, і в останні п’ятнадцять років побудувала цілих 1000 км сучасних автомобільних доріг, які внесли значний вклад в інтеграцію країн Союзу. Саме з ними, особливо з Італією, Німеччиною, Словенією та Австрією, Хорватія здійснює майже дві третини своєї зовнішньої торгівлі, і мають важливе значення для її торгових партнерів з Боснії та Герцеговини та Сербії.

Дубровнік

Відповідно до європейських стандартів, хорватські вищі навчальні заклади перейняли кращі риси Болонського процесу, сприяючи зростаючої інтеграції науки і вчених в Європі. А серед інших ізобретеній- краватку, парашут, або перо, дирижабль, MP3-плеєр або система ідентифікації відбитків пальців, можна побачити підпис хорватських творчих умів.

Таке наукове перевагу має своє найвище вираження в Нобелівської премії, її отримали два хорватських хіміка, PJ Хейз (1939) і Володимир Прелог (1975). А хорватський скульптор Ентоні Августінчич є автором Монумента світу в Нью-Йорку (1955).

Плітвіські озера

Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО включає шість хорватських місць: незаймані ділянки давньогрецькі поля в Стари Град на Хвар, древнє місто Спліт з палацом римського імператора Діоклетіана, ранній християнський базилік Ефрасіуса, романський місто Трогір, ранній ренесанс собору Джеймс в Шибенике і Дубровнику епохи Відродження.

З великих художників і письменників слід згадати Маруліч (1450-1524), “батько хорватської літератури”, чиї роботи були прочитані по всій Європі, Юрай Далматинець (15 століття.), Найбільший хорватський Ренесанс скульптор і архітектор, Кловіч (1498 – 1578), найбільший ренесанс мініатюрист, Лука Соркосевіч (1734-89), перший хорватський композитор, Івана Брлич-Мажуранич (1874-1938), “хорватська Андерсен” Івана Местровіча (1883-1962), відомий скульптор і, за словами Родена, “найбільше явище серед художників “, Мілка Трніна (1863-1941), найбільша хорватська оперна діва або Крлежа (1893-1981) .Серед сучасних художників виділяються Бранко Лустіг (1932), продюсер оскароносного фільму Список Шиндлера і Gladiator, віртуоза на фортепіано Погореліч і віолончель дует 2Cellos.

Кілька чудових фактів про Хорватію:

  • Хорватія є домом краватки.
  • Невід’ємна частина сучасної повсякденному житті – MP3-плеєр, з’явився завдяки хорватському програмісту Томіслав Узелау.
  • Венеціанський мандрівник Марко Поло народився на острові Корчула.
  • З цієї частини Хорватії та Далмації відбувається найвідоміша хорватська корінна порода собак, без якої не було б знаменитого анімаційного фільму Діснея “101 далматинець”.

Телефонуйте +38 (067) 506-25-15, наші фахівці проконсультують і підберуть Вам тур з огляду на всі Ваші побажання. Для вас ми також підготували індівідуальний автотур до Хорватії “Змієве Око-2021”

Подорожувати і жити набагато цікавіше, якщо дотримуєшся раптово виникаючим імпульсам – Білл Брайсон